February 17, 2012

Šokoladinė sūrio ekstazė


Mėgstu Valentino dieną, ypač dabar kai turiu šalia savo Valentiną. Tad šiai gražiai šventei visada ruošiuosi gan atsakingai. Šiemet kaip ir kasmet tiesiog privalėjau pagaminti kažką saldaus ir ypatingo. Po ilgų svarstymų apsistojau ties niekad nenuvilenčiu ir visada beprotiškai populiariu mano namuose - sūrio tortu. Šis maskarponės stebuklas jau savaime nėra kasdieniškas tiek dėl savo nesaikingų kolorijų tiek dėl aukštų maskarponės kainų, bet būtent šis skanėstas suviliojo papildomu ingredientu - šokoladu. Eilinį kartą pasiklioviau pamėgtos skanumynų virtuozės Stephanie Jaworski receptu. Šiek tiek pritaikiau jį pagal save ir su nekantrumu kibau į darbą. O rezultatas... turiu pripažinti kad tai pats geriausias sūrio pyragas kurį teko ragauti ir gaminti. Papildomas "bonusas" šio gardumyno neįmanoma suvalgyti daug vienu kartu, tad net ir pagamintas iš pusės normos jis mus džiugina jau ketvirta diena (greičiausiai ir paskutinė). Dalinuosi savo pakoreguotu recepto variantu.

Reikės:
Pagrindui:

~150g šokoladinių sausainių (visada naudoju "Selga")
~50g tirpinto sviesto
Sūrio sluoksniui:
170g juodo šokolado
340g maskarponės sūrio
100g cukraus
2 nedideliu kiaušinių
120g grietinės (riebios)
Viršutiniam sluoksniui:
200ml grietinėlės (plakimui)
~20g kartaus juodo šokolado

Gaminam:
Sausainius sumalti į trupiniu, sumaišyti su ištirpintu sviestu. Kepimo indą (aš naudojau kvadratinį ~22cm kraštinės) ištepti sviestu (ar kitokiais riebalais) sudėti sausainių trupinius ir suspausti, kad pilnai pasidengtų visas dugnas. Visa tai atidėti į šaldytuvą.

Šokoladą ištirpdyti garų vonelėje, padėti atvėsti. Maskarponę išsukti su cukrumi, supilti šokoladą ir maišyti kol taps vientisa mase. Po vieną dėti kiaušinius, gerai išmaišyti po kiekvieno. Galiausiai sudėti grietinę vėl maišyti kol gerai išsimaišys.

Išimti torto pagrindą iš šaldytuvo, supilti sūrio masę.

Kepti 180C temperatūroje apie 40 min. Iškepusį tortą palikti atvėsti iki kambario temperatūros, tada dėti į šaldytuvą bent valandai (galima ir pernakt).

Maždaug valandą prieš patiekiant galima gaminti viršutinį sluoksnį. Šokoladą ištirpinti garų vonelėje, leisti kiek ataušti. Grietinėlę supilti į šokoladą, šiek tiek pamaišyti, tada mišinį išplakti iki grietinėlės standumo. Kremą sudėti ant torto, paskirstyti tolygiai per visą paviršių. Dėti atgal į šaldytuvą ir laikyti jame iki patiekimo.

Kaip minėjau šis recepto variantas yra mano koreguotas, o originalą galite rasti čia - http://www.joyofbaking.com/ChocolateCheesecake.html


Skanaus ir smagių akimirkų virtuvėje ;)

No comments:

Post a Comment